29-07-2021 21:00:00

Beşiktaş'ta 'Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali' başladı

Beşiktaş Belediyesi, kitap ve sanatseverleri bir araya getirecek anlamlı bir festivale daha ev sahipliği yapıyor.
Beşiktaş'ta 'Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali' başladı

Beşiktaş Belediyesi, kitap ve sanatseverleri bir araya getirecek anlamlı bir festivale daha ev sahipliği yapıyor. Beşiktaş Belediye’nin gerçekleştireceği Edebiyat,Kitap ve Plak Festivali, Barbaros Meydanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali Başlıyor! - Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da komşularını festivale davet etti.Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçen yayınevlerine maddi ve manevi olarak destek sunmak isteyen Beşiktaş Belediyesi, komşularını kitapçılarla buluşturmaya devam ediyor. Barbaros Meydanı’nda kapılarını ziyaretçilere açan Beşiktaş Belediyesi’nin Edebiyat Kitap ve Plak Festivali’nde 29 yayınevi ve 8 sahaf(plakçı) yer alıyor. Plakların nostajik bir hava estirdiği festivalde yayınevleri, kitapseverlerle buluştuğu için oldukça mutlu olduklarını ifade etti.
Festivalde, Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Objeler ve Fotoğraf Sergisi’ne vatandaşlar büyük bir ilgiyle ziyaret ediyor. Savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalardan oluşan yüzlerce gerçek objeyi görme fırsatı sunan sergi, meraklılarını bir daha unutamayacakları tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor.
'BÜTÜN BELEDİYELERİN İLHAN ALMASI GEREKİYOR' Festivalde en büyük ilgili ise kitaplar görüyor. Yolu Barbaros Meydanı’na düşen vatandaşlar stantları ziyaret ederek, kitap satın alıyor. Yayınevi çalışanı Aslı Sancak bütün belediyelerin bu tür etkinlikler yapması gerektiği belirterek şunları ifade etti:
Böyle bir fuarda bulunduğum için gerçekten çok mutluyum çünkü pandemiden dolayı bu tarz etkinlikleri çok özledik. Şu an da güzel gidiyor. Daha önce de Levent’te de Beşiktaş Belediyesi’yle aynı etkinliği yapmıştık. Bütün kitapseverleri bekliyoruz. Rıza Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bütün belediyelerin ilham alması gereken bir etkinlik kitap satmak insanlar sohbet etmek yeni insanlarla tanışmak özlediğimiz şeyler
Plakçı Oğuzhan Dokanak, ilk defa İstanbul’da bir festivale katıldığını belirterek hafta sonu vatandaşların daha çok ilgi göstereceğini söyledi.
Türkiye’nin birçok yerinde kitap festivallerine katıldığını söyleyen Sahaf Yılmaz Üçler, halkın sahafa karşı her zaman ilgisi olduğunu belirterek fuar alanlarının kitapseverler için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.
'TÜM KOMŞULARIMI BEKLİYORUM'
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak bütün komşularının festivale davet etti:
Beşiktaş'ta "Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali" bugün başlıyor! 29 yayınevi ve 8 sahafın katılımıyla her gün 11.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek festivalimize tüm komşularımı bekliyorum.

 

Beşiktaş Belediyesi Edebiyat,Kitap ve Plak Festivali 11.00 – 23.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak ve 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

  •   Etiket
  •   Kaynak UlusalAjans

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI